Grupė – Christie Tate

with Komentarų: 0
Grupe, Christie Tate, BALTO leidybos namai
  • Originalus pavadinimas: Group: How One Therapist and a Circle Saved my Life
  • Autorius: Christie Tate
  • Metai: 2022
  • ISBN: 978-609-487-307-2
  • Vertėjas: Liucija Vakarė

GRUPĖ: kaip vienas psichoterapeutas ir ratas nepažįstamųjų išgelbėjo mano gyvenimą. Galbūt tai knyga, padėsianti išgelbėti ir jūsų gyvenimą?

The New York Times bestseleris
Amazon redaktorių į 2020 metų geriausiųjų sąrašą įtraukta knyga

„Grupė" veikiausiai nebūtų išvydusi dienos šviesos, jei ne žmonės, kartu su Christie Tate lankę psichoterapiją. Jų paraginta metė į šoną idėją sukurti romaną ir aprašė asmenine patirtimi paremtus, beveik du dešimtmečius trukusius vienišos moters bandymus megzti tikrus žmogiškus ryšius. Tam reikėjo emociškai apnuoginti sielą ne tik psichoterapeutui, bet ir visai nepažįstamiems žmonėms.

Kristė Teit – geriausia kurso studentė ir ambicinga būsimoji teisininkė. Tai kodėl automobiliu važinėdama po Čikagą suka galvą, kaip galėtų užbaigti savo gyvenimą?

Psichoterapeutas daktaras Rozenas ją ramiai patikina, kad prisijungus prie vienos iš jo psichoterapijos grupių, gyvenimas pasikeis. Viskas, ką reikia padaryti – tai ateiti ir atvirai papasakoti apie save: valgymo įpročius, vaikystę, ankstesnius intymius santykius... Kristė nusiteikusi skeptiškai – ji įsitikinusi, kad yra nepagydomai sužalota. Tačiau iš daktaro Rozeno gauna viską pakeisiantį šešių žodžių receptą: „Tau reikia ne gydymo, o stebėtojo."

Taip ji įžengia į keistą, gąsdinantį ir galop gyvenimą aukštyn kojomis apversiantį grupinės psichoterapijos pasaulį. Kristę iš pradžių glumina keistos daktaro Rozeno užduotys, nė kiek nepadedančios susirasti vaikino. Atvirkščiai – atrodo, kad ji vis labiau susipainioja nevykusiose meilės istorijose, o grupės nariams tenka šluostyti dar daugiau jos ašarų. Vis dėlto pamažu kai kas Kristės širdyje ima keistis.

„Grupė" – prikaustanti knyga, kurios negali paleisti iš rankų. Sekdami paskui Kristę, turime galimybę leistis į drąsią, įkvepiančią, skaudinančią ir itin nuotaikingą kelionę grupinės psichoterapijos labirintais. Šiame iki galo nepažintame procese pagrindine gydomąja jėga tampa vilties kupini, šilti žmogiški ryšiai, kurie leidžia sulipdyti net smulkiausias sudužusios širdies šukeles.

 

ATSILIEPIMAI

„Atsivertusi kiekvieną šių neįtikėtinų atsiminimų puslapį, pagalvodavau: „Kaip gaila, kad šios knygos neperskaičiau būdama dvidešimt penkerių. Man tai būtų buvę be galo naudinga!"... Mums reikia vieniems kitų ir tada, kai gera, ir tada, kai sunku. Būtinai perskaitykite šią knygą su tais draugais, kuriuos branginate." — Reese Witherspoon

„Iš daug pastangų pareikalavusio Kristės noro išmokti mylėti ir būti mylimai galop gimsta širdingas pasakojimas, nukreiptas tiesiai į viduje kirbančius klausimus, kaip suvokti savo galimybių ribas ir giliausius troškimus, ir visai nesvarbu, kur veda ta kelionė." — Dani Shapiro, The New York Times

„Kristės Teit atvirai pavaizduotas kelias į gijimą dažnai prajuokina ir galiausiai itin jautriai suvirpina širdį." — People

„Bebaimis atvirumas, atskleidžiant pažeidžiamas vietas." — Time