Skaitovas 6.27 val. – Jean-Paul Didierlaurent

with Komentarų: 0
Skaitovas 6.27 val. - Jean-Paul Didierlaurent, BALTO leidybos namai
  • Originalus pavadinimas: Le Liseur du 6h27
  • Autorius: Jean-Paul Didierlaurent
  • Metai: 2022
  • ISBN: 978-609-487-316-4
  • Vertėjas: Ieva Montrimaitė-Šavareiko, Tomas Taškauskas

Daugiau nei 30 šalių išleista prancūzų literatūros sensacija.

Kiekvieną rytą 6 val. 27 min. traukiniu Gilenas Vinjolis važiuoja į popieriaus perdirbimo fabriką, kuriame dirba neparduotų knygų smulkinimo mašinos „Zerstor 500“ operatoriumi. Jis nekenčia savo darbo, o paguodą randa kas rytą traukinio bendrakeleiviams garsiai skaitydamas iš baisiosios mašinos nasrų išgelbėtus pavienius knygų puslapius.

Trisdešimt šešerių Gilenas vis dar vienišas. Vienintelė jo draugija namuose – auksinė žuvelė, o vieninteliai bičiuliai – „Zerstor 500“ suluošintas buvęs jos operatorius Džiuzepė ir ekscentriškasis sargas klasicistinio teatro mylėtojas Ivonas Grimberas.

Tačiau vieną dieną Gilenas traukinyje aptinka USB atmintuką, kuriame randa merginos dienoraštį. Jaunuolio gyvenimas pamažu prisipildo džiaugsmo ir vilties...

Šis pripažinto prancūzų autoriaus Jean-Paul Didierlaurent romanas – lyg šiuolaikinė pasaka, kurioje poetiškai ir linksmai vystoma meilės, draugystės ir literatūros reikšmės tema.

-------

Jean-Paul Didierlaurent (1962‒2021) – prancūzų rašytojas, parašęs novelių ir romanų. Jo novelės du kartus pelnė Tarptautinį Hemingvėjaus apdovanojimą. „Skaitovas 6.27 val.“, pirmasis autoriaus romanas, 2015 m. pelnė prestižinę Cezam Prix Littéraire Inter CE skaitytojų premiją ir buvo išleistas daugiau nei 30 šalių.