Siužetas – Jean Hanff Korelitz

with Komentarų: 0
Siužetas - Jean Hanff Korelitz, BALTO leidybos namai
  • Originalus pavadinimas: The Plot
  • Autorius: Jean Hanff Korelitz
  • Metai: 2023
  • ISBN: 978-609-487-338-6
  • Vertėjas: Ina Rosenaitė

Išradingai supintas psichologinis trileris apie istoriją, už kurią sielą parduotų bet kuris rašytojas

The New York Times bestseleris

Geri rašytojai skolinasi, puikūs rašytojai vagia.
T. S. Eliotas (bet galbūt pavogta iš Oscaro Wilde'o)

Džeikobas Finčas Boneris kadaise buvo daug žadantis jaunas rašytojas. Tačiau pirmos knygos sėkmei išsivadėjus, jam nepavyksta parašyti, juo labiau – publikuoti, nieko gero. Pragyvenimui jis užsidirba dėstydamas kūrybinį rašymą trečiarūšėje magistrantūros programoje, nuobodžiauja skaitydamas beviltiškai netalentingų studentų rašinius ir baigia palaidoti viltį kada nors tapti garsiu.

Kai arogancija trykštantis naujokas Evanas Parkeris pareiškia, kad jam nereikia pagalbos, mat jo knyga bus neprilygstama, Džeikas nurašo tai kaip diletanto narcisizmą. Bet tada... Evanas papasakoja savo romano siužetą. Siužetą, už kurį sielą parduotų bet kuris rašytojas.

Po kelerių metų išleistas „Grobis" tampa sensacija. Jo autorius maudosi šlovės spinduliuose, yra turtingas, garbinamas ir skaitomas visame pasaulyje. Tik kodėl romano viršelyje puikuojasi Džeikobo Finčo Bonerio, o ne Evano Parkerio pavardė? Kas vieną dieną „Grobio" autoriui atsiunčia žinutę, kurioje parašyta: „Tu esi vagis"? Kokie įvykiai slypi už to nepakartojamo siužeto ir kas iš ko iš tiesų jį pavogė?

Ir pačios Korelitz knygos siužetas nepaprastai išradingas, o svarbiausia – paaiškėja, kad pasakojimas apie rašytojo gyvenimą (vienišą, nerimastingą nuobodybę) gali būti toks prikaustantis ir įdomus. – People